Охриѓани, стружани и вевчанци во огромен број на протестот пред Влада

Охрид, Струга и Вевчани со голема поддршка на протестот пред влада организиран од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Социјалната мрежа Фејсбук преплавена од фотографии од граѓани присутни на протестот.

Граѓани од сите градови го искажаа своето незадоволство од работата на Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk