Утре ќе се одржи матурската парада

На градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“ утре, 18 мај со почеток во 12 часот, ќе се одржи традиционалната матурска парада.

На единаесеттата матурска парада, на Штраусовиот „Квадрил“ , охридските матуранти истовремено ќе танцуваат со нивните врсници од шеесетина градови од Европа.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk