Трето место за Охридската гимназија на државниот натпревар по англиски јазик

На 12 април во Скопје во УАКС – University American College беше одржан државниот натпревар по англиски јазик.

Гимназијата „Св. Климент Охридски“ во конкуренција на 18 средни училишта повторно постигна одлични резултати. Имено, ученикот Павел Спростран под менторство на проф. Сузана Ристеска го освои третото место.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk