Приведено лице од Косово поради сомнение дека извршило тешка кражба во Охрид

Вчера, во 11.20 часот во охридската полициска станица, поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“ било приведено 49-годишно лице од Косово.

Лицето е задржано за понатамошна постапка.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk