ВИДЕО: Жестока дебата за Али-пашината џамија во Охрид, на повидок референдум?

Жестока дебата за реставрацијата на Али-пашината џамија, на повидок референдум? Охриѓани бараат да се преиспита проектот, обвинуваат за незаконие и силување на градот, институциите уверуваат дека сè е во согласност со легислативата.

ОХРИД 24                                                                                                            извор: Макфакс

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk