ФОТО: Курајчка свадба, второнаградена маска на Карневалот во Прилеп за Прочка

Маската „Курајчка крвава свадба“ на групата од охридското село Куратица ја понесе втората награда во категоријата традиционални и современи маски на меѓународниот карневал за Прочка во Прилеп.

Погледнете како изгледаше нивното дефиле на карневалот во Прилеп.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk