Охриѓанецот чиј дом беше опожарен доби телевизор од компанијата „Зегин“

Среќниот фаќач на крстот на годинашното чествување на празникот „Богојавление“ Иван Лотески , изрази желба, наградата- телевизор што го обезбеди традиционалниот спонзор, компанијата „ Зегин“, да биде доделен како хуманитарна помош.

Телевизорот, денеска како хуманитарна помош, на Роберт Николовски, чија куќа неодамна беше опожарена, му го врачи Марина Бебекоска-Донева, регионална директорка на „Зегин“ .

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk