ВИДЕО: Капитенот Лазаров со празнична честитка до сите

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не ги заборави Македонците и преку новогодишна честитка им се обрати на сите.

-Драги членови на школата, кампери и Македонци ви посакувам се најдобро во новата 2018 година, ви посакувам многу здравје, среќа и љубов во истата, ваш Кирил Лазаров, стои во честитката.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk