Ѓукановиќ: Црна Гора избра европски пат

Кандидатот на Демокртаската партија на социјалистите на претседателските избори во Црна Гора Мило Ѓукановиќ синоќа прогласи победа, оценувајќи дека Црна Гора избрала европски пат.

Тој во неговиот изборен штаб изјави дека била остварена уште една вредна победа на европската политика во Црна Гора. Ѓукановиќ освои 54 насто од гласовите во трката со другите шест претседателски кандидати.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk