Шешељ: Талат Џафери е терорист

Лидерот на Српската радикална партија, Војислав Шешељ, изјави дека Талат Џафери е терорист. За зборовите на Шешељ, Талат Џафери во интервју за српски медиум рече дека не се оптеретувал.

„Бев повикан од страна на претседателката на Собранието. Излишно е да се зборува за изјавата на Шешељ. Не се оптеретувам со него. Јас сум фокусиран на причината поради која сум тука“, рече Џафери.

Исто така запрашан за албанското знаме во неговиот кабинет вели дека тоа не е албанско знаме, туку знаме на албанскиот народ.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk