Уште еден полов напад врз дете

Секторот за внатрешни работи Охрид, до Основното јавно обвинителство Охрид, поднесе кривична пријава против Ф.Ш. (71) од Охрид поради потоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

„На 19.6.2018 година во 15.00 часот во Секторот за внатрешни работи Охрид, Р.А. (46) пријавила дека истиот ден околу 14.00 часот на ул. „Гоце Делчев“ нејзината 11 годишна внука била пресретната од пријавениот, кој почнал да ја влече и да ја бакнува. Девојчето успеало да избега, при што го изгребало по лицето“, информираат од СВР Охрид.

По преземени мерки лицето било пронајдено и лишено од слобода.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk