Тешка сообраќајна несреќа вечерва кај Лагадин

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва пред населбата Лагадин, во непосредна близина на плажата бр. 9.

Според информациите на ОХРИД 24, во судирот учествувале два автомобили марка „стоеден“ и „ауди“, со охридски регистарски таблички.

Повредените се пренесени со возило на итната медицинска помош, а на местото увид вршат екипи на охридската полиција.

Наскоро подетални информации…

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk