Се одложува дезинсекцијата против комарци

Од Центарот за јавно здравје известуваат дека поради неповолните временски услови теристичката (од земја) дезинсекција против комарци, најавена за оваа седмица на територијата на општините Охрид, Дебрца, Вевчани, Дебар и Центар Жупа, се одложува за наредната прва седмица во месец јули 2018.

За точниот период на вршење на дезинсекцијата Центар за јавно здравје навремено ќе ја извести јавноста.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk