Ретро фото: Како изгледаше плоштадот кај Чинарот во 1962?

Поглед кон плоштадот кај Чинарот („Крушевска република“) во Охрид, во 1962 година.

извор: фејсбук група „Охрид слики од минатото“

Покрај хотелот „Палас“, Намата (како што ја викаа охриѓани големата стоковна куќа во близина на Чинарот), била втората маркатна зграда во Охрид.

ОХРИД 24                                                        

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk