Рашфорд херој во победата на „Црвените ѓаволи“

Во рамките на 30 коло од Премиер лигата, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ беше домаќин на Ливерпул. Во најголемото англиско дерби „Црвените ѓаволи“ на крајот славеа со 2:1.

Стрелец на двата гола за Манчестер Јунајтед беше Рашфорд, а Ливерпул намали со помош на автоголот на Бејли.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk