Промоција на двојазичната книга „Соѕвездие“/„Саѕвежђе“ во Библиотеката

На 5 јули 2018 година (четврток) во 19:00 часот ќе се одржи промоција на двојазичната книга „Соѕвездие” / „Саѕвежђе” во НУ Библиотека „Григор Прличев”.

Издавачи на книгата се Културниот центар „Бран” од Струга и Клубот на писателите „Седумка” од Франкфурт на Мајна, Германија.

Воведничари ќе бидат Петко Шипинкаровски и Љубиша Симиќ. Промотор е проф. д-р Христо Петрески, а модератор – Тоде Илиевски.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk