Претседателот Иванов во Скребатно по повод празникот Успение на Пресвета Богородица

Претседателот на РМ Ѓорге Иванов со сопругата Маја и синот Иван, по повод големиот христијански празник Успение на Пресвета Богородица, присуствуваа во село Скребатно.

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, Кирил Пецаков, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на ОК Сашо Донев како и многу други личности беа присутни на црковно-народниот собир во црквата „Успение на Пресвета Богородица”.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk