Познат идентитетот на безживотното тело пронајдено кај Подмоље

Во текот на вчерашниот ден од водите на Охридското Езеро кај Подмоље беше извадено безживотно тело. По извршениот увид било утврдено дека се работи за Б.Ј. (54) од с. Куратица.

По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk