„Пежо“ се преврте на кров

Попладнево, пред населбата Рача се преврте автомобил на кров и нема сериозни повреди врз возачот.

„Патничко моторно возило марка „Пежо“ со охридски регистарски ознаки кое се движело од Св. Стефан кон Охрид, во близина на населбата Рача, изгубило контрола и удрило во металните заштитни браници а потоа се превртело на кров“, информираат од СВР Охрид.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk