Охриѓанка касната од куче-скитник

Во 00.30 часот А.Т. (27) од Охрид, во Полициската станица Центар пријавила дека на 9.8 во 23.15 часот на улицата „Владимир Полежиновски“ била касната од куче-скитник на левата надколеница.

Граѓаните преку социјалните медиуми постојано се жалат на опасностите на кои се изложени од преголемиот број на кучиња-скитници.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk