Општинската сала постана трибина за одржување на референдумската кампања

Во референдумската кампања стана пракса Општинската сала да се користи за партиски цели.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во рамките на кампањата „Излези за европска Македониј“ се обрати на граѓанска трибина во големата сала нагласувајќи дека следниот суштински чекор по патот кон европска Македонија ќе се случи на 30 септември.

Целото партиско раководство на локално и централно ниво на СДСМ е присутно на трибината организирана со граѓаните.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk