Олимписки пливачки маратон на 10 километри

Утре (сабота) со почеток во 12 часот ќе се одржи Олимпискиот пливачки маратон на 10 километри по вторпат во водите на Охридското Езеро.

Патеката на маратонот е кружна и ќе се плива помеѓу старото пристаниште, хотелите „Милениум“ и „Сити Плас“. Технички организирато е клубот „Охридски Бранови 2018“, под надлежност на ФИНА.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk