Момче од Велес пронајдено мртво

А.Д. (26) од Велес, во куќа на улицата „Питу Гули“ каде живеел како потстанар бил пронајден починат. Смртта била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk