(ФОТО) И во вчерашното невреме Охридското Езеро се излеваше на брегот

И по вчерашното невреме Охридското Езеро се излеваше долж брегот и на самиот Кеј.

С`е уште Охридското Езеро е над критичната точка.

Надлежните не преземаат никакви мерки веќе подолг период, а ситуацијата не мрднува од мртва точка.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk