Истекува рокот за поднесување годишни даночни пријави

Истекува крајниот рок за поднесување на годишната даночна пријава. Граѓаните имаат уште три дена, до 15 март да ги пријават приходите во Управата за јавни приходи.

„За да се избегнат метежите на даночните шалтери граѓаните навреме да ги поднесат пријавите“, апелираат од УЈП.

Во текот на следната седмица се очекува околу 170.000 граѓани да ги пријават своите приходи во УЈП.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk