Зголеменото ниво на Охридското Езеро го поплави центарот на градот

Јужниот ветер кој достигнува брзина и од 100 километри на час, високите бранови, но и зголемување на нивото на Охридското Езеро го поплавија центарот на градот.

Кејот е целосно под вода, а под вода се и околните угостителски објекти, кои поради ова ставија клуч на врата.

Допрва ќе се утврдуваат и штетите.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk