Жителите со апел до ЈП „Охридски комуналец“ да излезе на терен во стариот дел на градот

Жителите на Стариот дел на градот загрижени за сликата која се претставува овој дел од градот кога има туристи, но и за самите нив упатуваат апел до ЈП „Охридски комуналец“ да излезе на терен.

Од испратените фотографии се гледа дека во тунелот има ѓубре, фотелји, душеци, теписони. Бараат веднаш да се тргнат расфрланите работи и ѓубрето.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk