Жена два дена била онесвестена во стан, починала во болница

Во Полициската станица „Карпош“ било пријавено дека Ј.М. (41) од Охрид, која како потстанар живее во Скопје на улицата „Миле Поп Јорданов“, веќе два дена не доаѓала на работа.

Истата била пронајдена во станот, во бесознание и со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде за жал починала. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено за обдукција.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk