Дурловски се враќа на сцената на Мајски оперски вечери

Оперската ѕвезда Игор Дурловски по долга пауза се враќа на сцената. Откако како обвинет за терористички активности за настаните од 27 април, од крајот на ноември до крајот на март мина 4 месеци во притвор и во куќен притвор, оперскиот пејач се враќа на сцената.

Според објавата на неговиот Фејсбук профил, тој ќе настапи во улогата на Тимур во операта „Турандот“ на Мајските Оперски Вечери.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk