Охриѓани испратија јавна порака до Лозаноски

Изминатите денови граѓаните преку социјалните мрежи испраќаа пораки до Владата и изведувачите. Охриѓани со јавна порака до Влатко Лозаноски:

„Дали ќе те радува кога мене ќе ме немаш“ – Р. Македонија.

Охриѓани реагираат околу одлуката за прослава на Владата дека Македонија добила покана за членство во НАТО којашто е условена со промена на името во Северна Македонија.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk