Владата во Охрид доживеа дебакл, охриѓани не славеа за промена на име

Владата во Охрид доживеа дебакл со прославата и доби очајна посетеност. И тие присутни на прославата во значителен мал број беа функционери од СДСМ.

Охриѓани не ја проголтаа лагата на Власта и не го славеа срамниот договор и промена на име.

Инаку, во 15 градови во земјава вчера се одржуваа прослави, но сепак со слаба посетеност на плоштадите и мал број на публика.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk