(ВИДЕО) „Александрово оро” со мотиви од античка Македонија

Македонците во Мелбурн, Австралија направија преработка традиционалното оро со античко-македонски мотиви и кореографија.

Кореографијата е дело на Аце Петровски, а режијата на Јордан Митев.

ОХРИД 24

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

© Ohrid24.mk. Сите права се задржани.
Текстот не смее да се презема, во целина или во делови без договор со Ohrid24.mk